×
طراحی درگاه الکترونیک طراحی پرتال الکترونیک طراحی

در حال ارسال رای به سرور
رای شما با موفقیت ثبت شد.با تشکر
12
طراحی درگاه الکترونیک | طراحی پرتال الکترونیک

درگاه چیست

نام درگاه یا به عبارتی پرتال را احتمالا شنیده اید ، اما ممکن است این سوال برای شما پی آمده باشد که واقعا یک درگاه (پورتال) چیست؟ چه ویژگیها و خصوصیاتی دارد؟ و چه تفاوتی با یک وب سایت دارد؟ چه امکاناتی رو در اختیار ما می گذارد؟ ترجمه عبارت  PORTAL به فارسی در فرهنگهای لغت "دریچه"، "درگاه" آورده شده اما کلمه درگاه (پورتال) در تکنولوژی اطلاعات معانی گوناگونی دارد. 

درگاه الکترونیک به عبارتی دیگر

درگاه (پورتال) صفحه وب واسطی است که امکان دسترسی آسان را به هر چیزی که کاربر ، برای انجام وظیفه یا خواسته اش نیاز دارد، بدون توجه به اینکه محل فیزیکی آن کجاست، فراهم می کند. به بیان دیگر پورتال، درگاهی است به دنیایی مجازی که کاربر می تواند از طریق قابلیت ها و امکانات فراهم شده در آن، تمامی نیازهای خود را برآورده کند. نیازهایی مانند جستجو و یا خرید(مثلا یک تلفن همراه)، دسترسی به حساب های بانکی، افزایش و کاهش اعتبار یک حساب اعتباری و یا به روز رسانی اطلاعات سخت افزاری از محل کار، پورتال همه چیز را از طریق درگاهی واحد برای کاربر خود فراهم می سازد.

 

قابلیت و امکانات درگاه الکترونیک

یکی از قابلیت های ویژه و اساسی پورتال ها، امکان ارتقاء و گسترش بر اساس نیازهای  یک شرکت و یا سازمان است یعنی یک پورتال این امکان را به شما می دهد که شبیه یک Mainboard پیشرفته کامپیوتر عمل نماید و کلیه بخش ها و امکانات آن با توجه به نیازهای سازمان و یا شرکت در طول زمان قابل گسترش و ویژه سازی باشد. بطوری که قابلیتها و امکانات جدید بصورت برنامه های جانبی و ماژول برای سیستم ساخته شده و قابل راه اندازی بر روی آن باشند. همچنین قابلیت یکپارچه سازی ( پورتال ) یکی از ویژگیهای اساسی پورتال می باشد که در واقع یک پورتال اطلاعات، اسناد و سرویسهای منابع مختلف را کنار یکدیگر بصورت یکپارچه قرار داده و تحت یک طرح ویژه و امنیتی ارائه می نماید که این ویژگی نه تنها کلیه منابع یک سازمان را به هم پیوند می دهد بلکه اطلاعات و اسناد بین سازمانها و نهادهای مختلف را نیز می تواند بصورت یکپارچه سازماندهی نماید. 

 

طراحی درگاه الکترونیک در کنار آپا

با توجه به مطالبی که عنوان شد متوجه آن شدیم وجود یک پورتال یا درگاه الکترونیک یک نیاز اساسی بشمار میرود با این وجود متخصصین شرکت آپا برآن شده اند تا با رعایت استاندارد های روز دنیا در امر طراحی وب سایت و ایجاد سایت هایی کارآمد با ظاهری جذاب و کاربر پسند و مدرن، رضایت شما مشتریان عزیز را جلب نماید . با این وجود جهت ثبت سفارش و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.  

Google+