×

نقش شبکه های اجتماعی در سئو سایت

در حال ارسال رای به سرور
رای شما با موفقیت ثبت شد.با تشکر
تعداد رای(2)
تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت

از ویژگیهای شبکه های اجتماعی برای جا انداختن و تحکّم برندتان در سئو استفاده کنید.

وقتی کسی نام برندتان را جستجو میکند، میتوانید با استفاده از ویژگیهای شبکه های اجتماعی نتایج بیشتری در آن صفحه داشته باشید. به هنگام نامگذاری پروفایل توئیتر و فلیکر و صفحات یوتیوب و فیس بوک از نام برندتان استفاده کنید که در سئو سایت تاثیر گذار است.

لینکهای موجود در شبکه های اجتماعی نشانه از مرتبط بودن محتوا با نظر کاربر در نظر گرفته میشوند.

لینکهای موجود در سایتهای اجتماعی مانند توئیتر شامل عبارت“nofollow=rel“هستند. با وجود این، نشانهای قوی وجود دارد که این لینکها در واقع توسط موتورهای جستجو دنبالو به منظور تعیین مرتبط بودن محتوا استفاده میشوند. اگر بر تولید محتوای عالی در وبسایتتان تمرکز کنید و مطمئن شوید که اشتراک گذاری آن محتوا در این شبکهها آسان است، باید نتیجهی آن را در تالشهایتان برای سئوی سایت ببینید.

نتایج شخصی سازی شده تحت تاثیر شبکه اجتماعی آنلاین تان هستند.

اگر در حالیکه به حساب کاربریتان در یکی از شبکههای اجتماعی وارد شده اید،در موتورهای جستجو به جستجو بپردازید، میتوانید نتایج حاصل از حلقهی اجتماعیتان یا نتایجی را که تحت تاثیر آن هستند ببینید )مثال اگر در موتور جستجوی بینگ وارد حساب کاربری فیسبوک و در گوگل وارد حساب کاربری جیمیل شده باشید). مثال در موتور جستجوی بینگ، نتایج میتوانند شامل نشانههایی باشند که دوستانتان از قبل به آن لینک دادهاند یا آنها را از طریق فیس بوک به اشتراک گذاشتند. در گوگل، احتماال برای جستجوهای مرتبط بلاگ دوستانتان را ببینید.

بهینه سازی برای موتورهای جستجوی اجتماعی.

گوگل بزرگترین موتور جستجوی سراسر دنیا است و یوتیوب در ردهی دوم قرار دارد. حتی داخل شبکههای اجتماعی نیز کاربران برای یافتن محتوایی که به دنبالش هستند از جستجو استفاده میکنند. محتوایی که در این شبکهها میزبانی میشوند باید برای موتور جستجوی شبکه ی اجتماعی مربوطه نیز بهینه سازی شوند.

چه کارهایی نباید انجام داد.

در سئوی کلاه سیاه، افراد به روشهایی متوسل میشوند که سعی در فریب موتورهای جستجو دارند. اگر موتور جستجویی به این پی ببرد که وبسایتی با استفاده از روشهای غیراخالقی به دنبال کسب رتبه در موتور جستجو است، احتمال دارد که آن وبسایت را از ایندکس خود حذف کند. گوگل دستورعملهایی برای وبمستران منتشر کرده که از طریق مرکز وبمستران گوگل به آدرس (webmasters/com.google.www)قابل مشاهده است. در این آدرس، گوگل عالوه بر ذکر بهترین روشهای اصولی برای بهبود سئو، فهرستی از کارهای ممنوعه را نیز ذکر کرده که عبارتند از:

 • از متن یا لینکهای مخفی استفاده نکنید
 • از کد انتقال (ریدایرکت)پنهان یا فریبکارانه استفاده نکنید
 • پرسوجوهای خودکار برای گوگل ارسال نکنید
 • صفحات با کلیدواژههای نامربوط بارگذاری نکنید
 • صفحات مختلف، زیردامنهها یا دامنههایی برای تکثیر زیاد محتوا نسازید
 • صفحاتی با رفتار مشکوک از قبیل سایتهای فیشینگ یا صفحاتی که به دنبال نصب ویروس، تروجان یا سایر بدافزارها بر روی سیستم کاربر هستند درست نکنید.
 • از ساخت صفحات دوروِی از قبیل برنامههای همکاری در برای موتورهای جستجو یا سایر روشهای »کوکی کاتِر« فروش با محتوای کم یا غیر اصل دوری کنید.
 • اگر سایتتان در یک برنامهی همکاری در فروش مشارکت میکند، مطمئن شوید که سایتتان ارزشی به آن برنامه بیافزاید. محتوای مرتبط و منحصر به فردی تولید کنید که در وهلهی اول به کاربران دلیلی برای بازدید سایتتان بدهد.
 • روی جذب لینکهای ارزشمند و با کیفیت تمرکز کنید.

حرف آخر: در وهلهی اول و از همه مهمتر اینکه وبسایتها را برای کاربران طراحی کنید و سعی نکنید که موتورهای جستجو را فریب بدهید. در اینجا فقط مسئلهی زمان است و باالخره پس از مدتی موتورهای جستجو متوجه خواهند شد که از روشهای کاله سیاه استفاده میکنید.

مزایا و معایب 

بهینه سازی یک وبسایت برای موتورهای جستجو و بهینهسازی وبسایت برای کاربران باید همراه با هم باشند. اگر این کار به طور مناسب انجام شود، به تجربه کاربری بهتری می انجامد و در عین حال موتورهای جستجو سایت را به خوبی ایندکس می کنند و رتبه سایت نیز بهبود می یابد.  با وجود این، ممکن است وسوسه شوید که بر روی نکات فنی سئو تمرکز کرده و فراموش کنید که یک وب سایت را باید هم رباتها و هم انسانها بخوانند. نباید یکی را فدای دیگری کنید. موتورهای جستجو به طور منظم الگوریتم هایشان را بروزرسانی میکنند. هر بروزرسانی تلاشی در راستای بهبود نتایج جستجو است ولی این بروزرسانی،بسته به نوع آن، می تواند موجب حذف رتبه ی برخی وب سایت ها شود.

انواع نتیجه جستجو در گوگل:

جستجوهای طبیعی و اصیل (سئو)

جستوجو های پولی (گوگل ادورس)

هدف سئو بهبود رتبه وبسایت در جستجوهای اصیل است. موتورهای جستجو به منظور رتبه بندی صفحات وب از الگوریتم هایی که به دنبال علائم زیر هستند استفاده می کنند:

 • مرتبط بودن
 • ارزشمند بودن
 • محبوبیت
 • اعتبار
 • اعتماد

بهینه سازی موتور جستجو یک روش نسبتا فنی است ولی به راحتی میتوان آن را به پنج حوزه اصلی زیر تقسیم نمود.

 1. ساختار مناسب وب سایت برای موتور جستوجو
 2. فهرستی از عبارات کلیدی با جستوجو زیاد
 3. بهینه سازی محتوا با هدف مدنظر قرار دادن آن عبارات کلیدی
 4. محبوبیت لینک
 5. کاربرد داده ها

از جمله روندهای رو به رشد در سئو میتوان تاثیر محتوای اجتماعی بر نتایج جستجو، سئوی موبایلی و جستجوی محلی را نام برد.

سئو از منظر بزرگتر

بهینه سازی موتور جستجو میتواند تحت تاثیر بسیاری دیگر از کمپینهای بازاریابی دیجیتال قرار گیرد و توسط آنها تقویت شود و تمام این کمپینها نیز باید با این هدف اجرا شوند.

Google+